MENU

 
                          

Основні природні фактори здоров'я людини


Природні основи здоров'я людини.

Для створення міцного і відмінного здоров'я природа надала в розпорядження людини своїх, самих висококваліфікованих лікарів. Вони дають надзвичайно багато корисних порад і рекомендацій, але людина часто ігнорує їх. Вони приймають в будь-який час, незалежно від віку та богатства. Всі вони нам добре знайомі.

Існують наступні найбільш відомі природні чинники здоров'я:

Перший, про кого хотілося б поговорити це – Сонячне СВІТЛО.

Всі жителі землі залежать від сонячного світла. Самий крихітний організм природи, будь то дерево, чагарник, травинка або що-небудь інше черпають свою життєву енергію з сонячного світла. Під впливом сонячних променів люди здатні зміцнити своє здоров'я і збільшити тривалість свого життя. Сонячне світло представляє з себе найпотужніший бактерицидний засіб. Свіжі овочі та фрукти насичені живильною енергією, у вигляді живильного хлорофілу. Хлорофіл же, у свою чергу, є найціннішою і корисною їжею для організму людини, що накопичується у вигляді сонячної енергії в рослинах.


Природні лікарі

При прийнятті сонячних ванн, а так само внесення в свій щоденний раціон великої кількості (50 процентов) свіжих овочів і фруктів, Ви неодмінно зміцните свій організм і отримаєте відмінне здоров'я. Проте, слід пам'ятати, що починати необхідно поступово, оскільки тіло людини може обуритись прийому великої кількості сонячного світла.

При первинному застосуванні сонячних ванн, починати рекомендується з коротких інтервалів часу максимум десять хвилин. Оптімальним часом доби для прийому сонячних процедур прийнято вважати ранній ранок. У цей час сонячне світло найкорисніше. Вдень в інтервалі 11-15 годин не рекомендується приймати сонячні ванни через велику кількості сонячної радіації в променях. Поступово збільшувати інтервал прийому процедур. Такої ж стратегії слід дотримуватися і при включенні в свій щоденний раціон сирих фруктів і овочів. Коли людина відразу включає в свій раціон велику кількість сирих овочів і фруктів, то вона ризикує отримати від організму непередбачуваної, неприємною реакції. Надзвичайно важливо поступово додавати до свого щоденного раціону невелику кількість сирих овочів і сонячні процедури. Збільшена порція сонячного світла, отримана організмом, вкрай негативно на нього впливає.

Наступним природним лікарем, що допомагає людині створити здоровий і міцний організм можна назвати –


Свіже повітря.

Наше з вами життя повністю залежить від дихання. Людина, яка рідко буває на свіжому повітрі, ризикує наразити свій організм на важкі ускладнення. Під диханням можна мати на увазі так звану "невидиму їжу", без якої ми не зможемо прожити і кілька хвилин (5-8). При диханні, людина бере з повітря кисень, так необхідний нашому організму. Після вдиху кисень за допомогою крові переноситься до легень. Там він вбирає в себе вуглекислоту, рясно насичену розчиненими в ній токсичними речовинами. В результаті, коли за допомогою крові вуглекислота надходить у легені, то з кожним новим надходженням в організм кисню вони звільняються від токсичних речовин. У разі ж, якщо організм людини не отримує необхідної кількості свіжого повітря, а також, якщо об’єм отриманого організмом кисню не дорівнює обсягу вилученої з організму вуглекислоти, то в цьому випадку людина отримує отруєння свого організму вуглекислотою і токсичними речовинами. Чим менше подихів робить людина за хвилину, тобто глибше дихає, тим тривалішим стає його життя. Люди, які роблять часті вдихи живуть набагато менше. Рекомендується регулярно здійснювати піші прогулянки. У нашому, сучасному світі повітря сильно отруєне, тому потрібно привчити свій організм до глибокого дихання саме свіжим повітрям.

Рекомендується, для створення гарної вентиляції спати з відкритими вікнами, в іншому випадку ми не даємо шкірі безперешкодно поглинати кисень. У випадку, коли більша частина життя у людини пов'язана з сидячим способом, то йому життєво необхідно регулярно бувати на свіжому повітрі, здійснювати піші прогулянки, займатися фізичними вправами. Ми живемо у вік, коли людина постійно відчуває брак свіжого повітря і кисню. Вуглекислота поступово накопичується в організмі, а виводиться не повною мірою, тому люди страждають різними захворюваннями, завчасно старіють. Підводячи підсумок ще раз хочеться сказати, що вкрай важливо регулярно здійснювати піші прогулянки на свіжому повітрі, нехай навіть і невеликі, крім цього не забувати про повільне і глибоке дихання, все це в поєднанні з дозованим голодуванням допоможе вам значно продовжити своє життя.

Тепер хотілося б поговорити про такий важливий фактор для здоров’я організму, як

ЧИСТА ВОДА

Вода займає більшу частину вашого тіла (у відсотковому співвідношенні більше сімдесяти), тому, щоб підтримувати нормальний рівень води в організмі необхідно постійно його поповнювати. З давніх часів вода широко застосовувалася для лікування різних захворювань. Задовго до нашої ери Гіппократ використовував метод лікування водою, в обливанні поперемінно холодною і гарячою водою, з наступним за цим ретельним розтиранням тіла, в наслідок чого, циркуляція крові в організмі посилювалася.


ВОДА ВАЖЛИВІША ЇЖІ.

Більш ніж на сімдесят відсотків людина складається з води. Втрата невеликої частини води (навіть 1/10) надзвичайно небезпечна для здоров'я людини. Брак води викликає порушення природного перебігу фізіологічних і хімічних процесів в організмі. Для підтримки нормальної життєдіяльності рекомендується регулярно зберігати постійний баланс води в організмі. Після кисню вода є найважливішим фактором протікання життя людини. Без їжі людина може прожити кілька (4-5) тижнів, а от без води тільки кілька днів. На протязі 10-14 днів їжа не є найважливішою складовою підтримки нормального здоров'я. Якщо кількість води буде достатньою, то багато людей зможуть вижити навіть за таких умов.


ПРОЦЕС ВИКОРИСТАННЯ ОРГАНІЗМОМ ВОДИ

Жоден живий організм в природі не може існувати без води. Будь якій клітці людини необхідно відчувати приплив рідини. В нашому організмі міститься більше п'яти літрів крові. Якщо поверхня наших легенях не буде достатньо вологою, то вони не зможуть поглинути кисень. Воду можна назвати своєрідним розчинником для їжі, що надходить з травного тракту. Крім того, вода є саме тією речовиною, за наявності якої можуть відбуватися хімічні процеси, що дають організму життєву енергію.


СИСТЕМА ТРАВЛЕННЯ І ВОДА

Без води, що надходить в організм, їжа не зможе бути засвоєна в повному обсязі. Під її впливом білки, жири, крохмаль перетворюються на їжу, яка необхідна для природного протікання життєдіяльності організму. Крім того, вода стимулює роботу шлунку. Зупинимося детальніше на впливі води на процес травлення. При попаданні їжі в рот, рідина, яку називають слиною перетравлює вуглеводи. Коли їжа надходить у шлунок, то вступає в дію шлунковий сік, що на дев'яносто відсотків складається з води. Далі їжа, яка до цього моменту була рідкою масою, проходить в дванадцятипалу кишку, потім у верхній відділ тонкого кишечника, де вже відбувається її всмоктування. Секреції підшлункової залози та печінки завершують процес травлення їжі. До речі, вони теж на 85-90 відсотків складаються з води.


ВОДА, ЯК ЗАСІБ ВИВЕДЕННЯ ВІДХОДІВ

Не засвоєні залишки їжі виводяться з нашого організму за допомогою води. Багато органів в організмі функціонують нормально тільки за допомогою води. Наприклад, легені, нирки, сечовий міхур не в змозі виводити токсини без води. Організм при диханні здійснює втрату половини літра води щодня, тому, оскільки слизові носа, горла, бронхів при диханні мають контакт з повітрям, то всі вони повинні бути досить вологими. Для нирок така ж історія. На один літр води, що проходить через нирки доводиться дев'яносто грамів виведених з організму відходів. Проте, рівень води ніколи не повинен опускатися нижче 0.25 літра. Нирки безперервно працюють і отже постійно вимагають воду.


ВЗАЄМОДІЯ КРОВІ І ВОДИ

Кров за своєю консистенцією приблизно на 10 відсотків густіша за воду. Плазма крові безперешкодно переміщується по всьому тілу, оскільки на вісімдесят відсотків складається з води. Всі необхідні для будівництва клітині речовини доставляє плазма. Приймаючи їжу з органів дихання і травлення плазма розносить її по всіх частинах організму.


ВОДА, ЯК ЗАСІБ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРОХОЛОДИ В ОРГАНІЗМІ

В організмі людини повинен дотримуватися нормальний рівень температури. Цей рівень 36.6 і він повинен зберігатись постійно, в незалежності від навколишнього клімату та середовища. В основному підтримання потрібного рівня відбувається за допомогою випаровування, крім цього близько 25 відсотків того тепла, яке виробляється під час згоряння їжі і кисню в організмі викидається при диханні. Але оскільки організм може втрачати до половини літра води за годину при потінні, то коли прохолодно, потіння припиняється і вся вода накопичується в тканинах. Оскільки наш організм більшою своєю частиною складається з води, і процеси виділення в основному тримаються на ній, то цілком очевидно чому її можна швидко втратити. Нестача води в організмі дуже небезпечна, особливо на тривалому проміжку часу. Вода є хорошим змащуючою засобом. За її допомогою кістки вільно рухаються в суглобах. М'язова маса на 75-80 відсотків складається з води, що призводить до втоми при нестачі води в організмі. Організму людини необхідно добувати воду для себе. Основними способом такого добування можна назвати вживання продуктів з високим вмістом води (супи, соки, фрукти, овочі). Коли організм відчуває брак води, то він протестує. Людина відчуває почуття спраги, зменшується кількість слини, це є сигналом до негайного поповненню організму водними запасами.