MENU

 
 
 

ВОДА - ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ

Сучасні дослідження показують, що наше здоров'я залежить від:

- екології на 20%,
- спадковості на 20%,
- допомоги лікарів на 12%,
- способу життя на 48%.


Цифри змушують задуматися про те, де ж шукати своє здоров'я. Майже на 50% стан нашого здоров'я - в наших руках! І чим раніше людина починає розуміти це, тим більше у нього шансів жити повноцінно та якісно.

В арсеналі лікарів величезна кількість ліків на кожне захворювання. Але сьогодні я хочу нагадати, що наша Природа має також чимало своїх методів оздоровлення. Причому, всі вони універсальні - діють на весь організм комплексно, при цьому не мають побічних ефектів! Ви їх знаєте? Так звичайно! Сонце, повітря, вода ...

Вода! Не будемо поспішати, задумаємося - а чи може звичайна вода допомогти нам стати здоровим і замінити жмені таблеток? У складі води немає ні вітамінів, ні мінералів з мікроелементами. У чому ж її користь?


ВОДА - ОСНОВА ВСЬОГО ЖИВОГО НА ЗЕМЛІ!

Земна куля покритий водою більш ніж на 70%, також і організм людини приблизно на 75% складається з води! З віком кількість води змінюється: немовля майже на 90% складається з води, а в літньому віці у людини залишається в організмі приблизно 65% води. Процес старіння, це, в тому числі, і втрата води. Найважливішою складовою кожної живої клітини є вода. 85% обмінних реакцій протікають у водному середовищі.

Вода розчиняє мікроелементи і вітаміни, переносить їх від клітини до клітини, виконуючи транспортну функцію. Дефіцит води призводить до дисбалансу, який порушує процеси життєдіяльності клітини і призводить часто до її загибелі. Клітка здається чимось абстрактним, але якщо взяти наш конкретний організм, то стане більш зрозуміла важливість води в справі забезпечення нашого здоров'я. При нестачі води в першу чергу постраждає нервова система та її органи, головний мозок, тому що вони на 85% складаються з води.

 

«Для мудрої людини найкращий напій - вода»
Генрі Торо

Проявляється дефіцит води при цьому у вигляді болю, частіше - різкого головного болю. І, перш ніж шукати відповідну таблетку, випийте 1-2 склянки чистої води, так ви усунете першопричину.

Наступним на брак води реагує травний тракт. І це природно, оскільки вода бере активну участь у процесах розщеплення і засвоєння корисних речовин. Якість перетравлення твердої їжі залежить від достатньої кількості води. А запори - наслідок обезводнення організму.

І при подібній проблемі не поспішайте шукати лікувальний засіб. Налагодити свій питний режим - більш простий і природний спосіб її усунення. Вода розчиняє токсичні для організму сполуки, і, через органи видільної системи, виводить їх, вимиває назовні. Нестача води затримує токсини в організмі, порушуючи всі процеси життєдіяльності, викликаючи головний біль і загальну втому.

Як мастило вода входить до складу рідин, які оточують суглоби і кістки, амортизуючи наші рухи. Нестача води травмує і руйнує суглоби. Щоб забезпечити роботу найбільш важливих органів, таких як мозок, організму доводиться витягувати воду, в тому числі і зі стінок судин, а це зменшення діаметра судин, підвищення їх ламкості, загущення крові.

Зневоднення порушує роботу клітин імунної системи, що послаблює весь організм в цілому і може призвести до розвитку імунодефіцитних захворювань. Всі лікарські засоби є хімічними речовинами, і їх прийом повинен забезпечуватися додатковою кількістю води, інакше - організм чекає ще більше зневоднення.

Для бажаючих позбавитись зайвої ваги, вода також буде прекрасним помічником. Вода сприяє спалюванню жирів, виводить їх з організму, нормалізує обмін речовин, зменшує відчуття голоду, знижує апетит.

ПРИЙОМ достатньої кількість чистої води робить фігуру стрункішою, додає здоровий КОЛІР ОСОБІ І ХОРОШИЙ Тугор ШКІРІ.

Вода - це не просто рідина, а живильне середовище для клітин, і зморщені клітини без води, так само як шкірні покриви, виконувати свої функції нормально вже не можуть. Так, вода – прекрасний засіб для омолоджування і поліпшення стану шкіри. Зволожуючи шкіру зсередини, ми покращуємо процеси живлення і очищення клітин шкіри. Як наслідок – шкіра стає еластичною, чистою, розгладжуються зморшки.

На нестачу води організм часто сигналізує почуттям тривоги і напруги. Прийом антидепресантів може поступово заглушити так і не зрозумілий голос тіла.

Щоб вода стала джерелом прекрасного самопочуття і настрою, організму необхідно 30 мл води в день на 1 кг ваги тіла, це приблизно 2 літри води. Воду краще пити по склянці за півгодини до прийому їжі і через годину після.

Важливе доповнення! Водою не вважається чай, кава, пиво, суп і так далі. Вода – це вода. Чиста, наскільки це для вас можливо.

Звичні нам напої, які ми щодня п'ємо для втамування спраги, містять не тільки воду, а й збезводнювальні речовини, такі як кофеїн, а також інші штучні хімічні елементи. Споживаючи їх, і це вже доведено, з нас виходить рідини більше, ніж ми в себе взяли! Так, важко доводиться нашому організму!

Своїм незнанням або небажанням почути його голос, ми, тим самим, ставимо себе в режим виживання, а не якісного життя. Депресія, синдром хронічної втоми, головний біль і практично будь-які функціональні і патологічні зміни в організмі починаються з нестачі води, яка є пусковим механізмом для будь-яких біохімічних і енергетичних реакцій.

Зневоднення організму - повільний і непомітний процес. Також непомітно він призводить до виникнення різних захворювань, які вже вимагають серйозного лікування. На лікування витрачаються сили, час, енергія, гроші, які ми могли використовувати на щось більш важливе і насущне!


ПРОФІЛАКТИКА ЗАВЖДИ КРАЩЕ ЛІКУВАННЯ!

Якщо ми налагодимо свій питний режим, вживаючи регулярно достатню кількість чистої води, то зможемо запобігти розвитку багатьох захворювань. Безумовно, якість води не менш важлива, ніж її кількість, але це велика окрема тема.

Вода - це їжа?
Вода - це не просто середовище, в якому відбуваються всі біохімічні процеси нашого організму. Це насамперед ... поживна речовина. Вірніше, джерело енергії. Справа в тому, що вода виробляє гідроелектричну енергію на клітинних мембранах.

Потік води, що протікає через клітинні мембрани, нагадує водні маси на турбінах гідроелектростанції. Обмін водою між клітинами і кровоносними судинами керується за допомогою двох основних механізмів: осмос та активна робота клітинних мембран. Активність мембран клітини контролюється самою клітиною, крім того, на неї впливають деякі медикаменти.

Осмос - це простий пасивний хімічний процес, спрямований на те, щоб врівноважити осмотичний тиск крові зсередини і зовні клітинної мембрани.
Якщо в кров надходить більше води, то більше води доставляється в клітини, і вони тоді можуть працювати з максимальною ефективністю, легше доставляти поживні речовини в клітку і виводити токсичні речовини з клітки.
Щедре пиття води також допомагає роботі мозку, адже мозок, як ми вже говорили, більш ніж на 80% складається з води!

Приводячи в дію кальцієвонатрієві «насоси» (а саме кальцій і натрій регулюють процес вироблення енергії всередині клітин), вода сприяє утворенню «гідроелектрики». Частина його витрачається на поточні потреби, а залишився кількість перетворюється в енергетичні запаси для екстрених випадків.

Якщо людина не отримує достатньої кількості води, клітини не тільки не виробляють нову енергію, вони віддають і те, що встигли накопичити.

Зрештою, це призводить до того, що клітини починають залежати від зовнішніх надходжень енергії, а просто кажучи - від їжі. Природно, виникає спокуса накопичити цю енергію про запас, і організм починає запасати жир. Одночасно з цим починається швидке розщеплення білка і крохмалю - адже вони легше засвоюються організмом, ніж жир. Таким чином запускається механізм розвитку ожиріння.

Накопичення жиру - це не що інше, як боротьба організму із зневодненням.

Згадайте верблюда, який запасає жир в горбах виключно для того, щоб під час довгої подорожі по безводній пустелі мати резервне джерело води. Але ж ми з вами не верблюди! А життя навколо нас навряд чи нагадує пустелю. Ми маємо доступ до води, але самі обмежуємо її споживання.

В результаті кожен четвертий страждає від «запасів», які зневоднений організм накопичив у боротьбі із зневодненням. При зневодненні відсоток вмісту рідини усередині клітин може знизитися на 66%, а міжклітинної рідини - на 26%. Воно й зрозуміло – за підтримання всіх життєвих систем міжклітинний обмін відповідає набагато більше, ніж внутрішньоклітинний.

Різниця в процентному вмісті всередині і поза клітинами якраз і є той фактор, завдяки якому стає можливим проникнення води з розчиненими в ній іонами необхідних мікроелементів всередину клітин.

У віковій період з 20 до 70 років співвідношення води всередині клітин і поза ними знижується з 1,1 до 0,8. Ці значні втрати внутрішньоклітинної рідини, природно, негативно позначаються на функціонуванні самих клітин. Вже одне це повинно змусити нас пити воду ще до того, як в організмі відбудеться збій на тій чи іншій ділянці.

Для того щоб всі клітини працювали повноцінно, краще заздалегідь убезпечити свій організм від втрати води і наситити водою кожну його клітинку.