MENU

 
 
 

ЯК САМОМУ ПРИГОТУВАТИ ФЕРМЕНТОВАНИЙ ТРАВ'ЯНИЙ ЧАЙ

З багатьох широко розповсюджених трав можна готувати абсолютно чудові оздоровчі чаї. Треба тільки знати деякі секрети, про які я зараз вам розповім.

У минулому я не раз намагався почати пити трав'яні чаї, але чомусь у мене завжди виходив напій неприємного жовто-зеленого кольору зі смаком віника - незалежно від заварюваної трави. Тепер вже я розумію чому - заварювання необробленої трави дає смак целюлози. Це все одно що заварювати папір.

- Щоб отримати хороший чай, його треба ферментувати! Точніше кажучи, він повинен бути самоферментованим. Досвідчені цілителі-травники завжди розтирають іван-чай в долонях, потім мнуть отриману масу в грудки і витримують один день в теплі. І лише після цього сушать.

Ферменти, вивільнені з механічно пошкоджених тканин рослини, починають швидко перетворювати крохмалі та білки в більш прості і легко засвоювані речовини. І що важливо, ці речовини водорозчинні!

Тому вони легко заварюються і не вимагають довгого кип'ятіння. Звичайно ж смакові властивості трави при цьому змінюються.

Деякі трави виграють від ферментації, деякі програють. М'яту, наприклад, краще не ферментувати. Треба більше експериментувати, пробувати. Я поділюся з вами тим, що мені вдалося відкрити самому. Зусилля в цьому напрямку добре винагороджуються. Спробувавши одного разу самостійно приготований вами яскравий, із запахами літа, з дивовижним смаком напій, ви вже не зможете змусити себе купувати в магазинах навіть «елітні» чаї.

Звичайно, в наш час високорозвинутої і різноманітної кухонної техніки розтирати рослини в долонях не доведеться. Для цього є електром'ясорубка.

Зберіть потрібні вам рослини, провітріть їх в тіні на протязі, тому що зелень не повинна бути мокрою. Потім пропустіть через м'ясорубку, складіть у каструлю і поставте в тінь, в тепле місце на кілька годин. Добре кожні 2-3 години трохи ворушити вміст каструлі, відкриваючи доступ кисню до внутрішніх шарів трав'яної маси.

Коли трава змінить колір (із зеленої стане темно-зеленою, бурого або навіть чорного) і від неї з'явиться характерний кислуватий запах, її можна розсипати на простирадлі і помістити в спекотне, але провітрюване місце для просушування - наприклад, на горище. Не допускайте попадання прямого сонячного світла на ферментовану масу. Через пару днів чай ​​буде готовий.

 

- ЧАЙ З ФЕРМЕНТОВАНОЇ ПОЛУНИЦІ, МАЛИНИ, СМОРОДИНИ

 

Коли, зібравши полуницю, ви станете обрізати листя - не викидайте їх, а пропустіть через м'ясорубку, ферментуйте і просушіть. Ви будете вражені, побачивши, який колір дасть цей чай при заварюванні! Чай буде багряно-червоним, з запахом квітучих луків і ароматом прополісу.

Ніхто з моїх друзів не зміг вгадати, що це за напій я їм заварив. До такого чаю не знадобляться солодощі, хоча мед тільки посилить його аромат. Прекрасні чаї виходять також з листа малини або смородини.

Цікаво, що ферментація згладжує відмінності між чаями. І не так-то просто відрізнити полуничний чай від малинового - той же приємний, глибокий колір, той же медовий аромат.

 

 

- ІВАН-ЧАЙ

Іван-чай, або кипрій, - ще один прекрасний кандидат для нашої чайної колекції. При ферментації іван-чай стає буро-коричневим і від нього виходить запах маслин. Частину заготовленої маси після ферментації можна сушити, а частина негайно з'їсти як пряну добавку до овочевої страви.

Іван-чай - це «чоловіча» рослина. Він оберігає простату від розвитку аденоми і зупиняє в ній різноманітні запальні процеси. Однак іван-чай звужує судини головного мозку. Тому не захоплюйтесь - якщо відчуєте, що в голові з'явилася напруженість, на деякий час припиніть прийом цього чаю.

 

- ЧАЙ З ЛИСТА ЛІСОВОГО ГОРІХА (ліщини)

Ліщина, або лісовий горіх, при ферментації стає майже чорною. Цей чай має трохи терпкий смак і є просто порятунком для гіпертоніків. Якщо протягом дня випити чай з 2 чайних ложок (на склянку) ферментованої ліщини, до вечора тиск впаде на 20-30 одиниць. Більш того, ліщина допоможе вилікувати і вени на ногах, і геморой. Ось приклад лікування природним засобом: він позитивно впливає відразу на кілька систем організму.

 

 

- БЕРЕЗОВИЙ ЧАЙ

Березовий чай дуже корисний при хворобах нирок, він має сечогінну і антисептичну властивості. Смак такого чаю досить різкий, але до нього легко звикнути. Спочатку краще пити цей чай з медом.

Березовий лист дуже щільний, і ним легко зіпсувати м'ясорубку. Тому будьте обережні! Частіше включайте її на реверсивний хід. Березовий лист корисно спочатку трохи підв’ялити - це зменшить навантаження на м'ясорубку.

 

 

 

ЧАЙ З КОРЕНІВ СОЛОДКИ

Цей чай має чудовий солодкий смак навіть без меду! Солодка допомагає при кашлі і запаленні слизових шлунку та кишечника. Але з цим чаєм треба бути обережним - він ускладнює засвоєння кальцію, калію і магнію, і якщо занадто захоплюватися чаєм з солодки, на нігтях можуть з'явитися білі точки, а в м'язах ніг вранці навіть можуть спостерігатися судоми.

Крім того, солодка підвищує кров'яний тиск.

Але в малих дозах вона дуже добре впливає на організм, відкриваючи «двері» живих клітин для трав'яних ліків. Тому солодку добре додавати в будь-який трав'яний збір, щоб прискорити процес засвоєння натуральних цілющих речовин.

 
 
Іван-Чай в народній медицині