MENU

 
 
 

Лікування ангіни і запалень горла без антибіотиків

 

А чи можна вилікувати ангіну без антибіотиків? Таке питання у мене вперше виникло знову ж під час вагітності. Величезне спасибі нашим дітям: вони ще навіть не встигнувши народитися, змушують нас замислитися про те, про що б ми самі ніколи і не замислились. З тих пір антибіотики для лікування ангіни ми не вживаємо, та й ангіна стала рідкісним гостем. Чи то нецікаво їй у нас, чи то ми встигаємо вилікуватися, так  і не розхворівшись.

Я перерахую деякі способи лікування ангіни без антибіотиків. Не забувайте про індивідуальні особливості вашого організму.

Непереносимість антибіотиків, звичайно, зустрічається частіше, але і засоби народної медицини мають протипоказанням індивідуальну непереносимість. Дана стаття присвячена лікуванню ангіни, викликаної стафілококами або стрептококами.

Ангіна, яка пересікається зі стоматитом, має свої особливості лікування. Ангіна – гостре інфекційне захворювання, для якого характерно запалення піднебінних мигдалин.

Методи традиційної медицини: полоскання горла, постільний режим, вітамінотерапія, фізіотерапія. 1% розчином йодинола промивають лакуни мигдалин.

Дуже ефективно часте полоскання горла з чергуванням розчинів 3% перекису водню і 1% калію перманганату (світло-рожевий розчин марганцівки). Беруть 2 склянки з даними розчинами і по черзі полощуть – першим, другим, – і так 2-3 рази.

Дітям, якщо вони ще не вміють самі полоскати, доводиться обробляти горло ватними тампонами, змоченими в цих розчинах, теж по черзі, зрозуміло тампони використовувати тільки один раз.

Змазування горла чим-небудь протипоказане, оскільки може викликати загострення. Теплотерапія. Якщо збільшені лімфовузли, то вночі можна використовувати теплий компрес, вдень носити теплу пов'язку.

 

Апітерапія.

Якщо ви переносите апіпродукти, то ангіна вам не страшна. Прополіс треба розжовувати протягом 15-30 хвилин кілька разів на день. До зникнення болю в горлі. Можна полоскати горло розчином 1 ч.л. 10% настоянки прополісу на 100 мл теплої води.

 

Про мед багато писати не буду, кращого пом'якшувального і антисептичного засобу ще не придумали. Стакан теплого молока з медом і дрібкою соди треба випити не поспішаючи дрібними ковтками, особливо перед сном.

 

 

 

Фітотерапія:

Замість прополісу можна використовувати його рослинний аналог - березові бруньки. Розчин для Полоскання:

1 Рецепт

1 ч. л. настоянки березових бруньок на 100 мл теплої води.

2 Рецепт

Ромашка - 2 частини,

квітки календули - 1 частина,

евкаліпт - 1 частина.

 

1 ст. ложку збору залити 0, 5 л води, довести до кипіння, та кип'ятити на повільному вогні 1-2 хвилини, укутати на 30 хвилин, процідити, полоскати горло не менше 2 разів на день.

 

Вищевказаним розчином можна «загартовувати» горло: місяць полоскати горло 2 рази в день, починаючи з теплого розчину в перший день (26-27 градусів), щодня знижуючи температуру на 1 градус - до 16 градусів. Коли температура буде знижена, інші дні полоскати розчином 16 градусів.

 

Особливо корисно для профілактики запальних захворювань горла як у дітей, так і у дорослих. Якщо вже ви зробили такий подвиг – кожен день протягом місяця заварювати і остуджувати відвар трав для дитини, то не забудьте і про себе – і приклад гідний покажете, і самі на ангіну навряд чи захворієте потім.

 

 

3 Рецепт

 

Полоскання горла соком буряка. Натерти червоний буряк (близько 1 кг), віджати сік, додати столовий 9% -ний оцет з розрахунку 1 ст. л. на склянку соку. Дати соку відстоятися 4 години, полоскати горло кілька разів в день до одужання. Цей же сік можна пити по столовій ложці 5-6 разів на день, наприклад, після кожного полоскання.

 

 

 

 

4 Рецепт

 

При простудних захворюваннях з підвищенням температури «малинова вода», – відвар верхівок малини (листя, гілочки, квіти, ягоди в сушеному або свіжому вигляді), – застосовується як сильний жаропонижаючий і потогінний засіб, а також як відхаркувальний при кашлі 2 -3 ст. ложки на 0,5 л окропу, настоювати не більше 1 години, можна пити вже через 5-7 хвилин. Настій буде ще ефективнішим, якщо його вживати одночасно зі свіжою ягодою малини або малиновим варенням. На добу випивати не менше 1 літра настою. Дітям дають по 1/4-1/2 склянки 3-4 рази на день.

 

 

При ангіні, ларингіті, ларинготрахеїтах, болях в горлі теплим настоєм полоскати горло кожні 1-2 години. Такий просте засіб, як теплий шарф або хустку на горло, прискорить лікування ангіни і ларингіту.

 

 

Парафінотерапія

 

 

Парафінові компреси 5-7 днів. Марлеву серветку (6-8 шарів) вмочити в розплавлений парафін (температура його повинна бути близько 70 градусів), віджати, накласти компрес на шкіру, укутати клейонкою і теплою ковдрою

 

 

 

 

 

Ароматерапія

 

Ефірні оливи чайного дерева, евкаліпта, чебрецю, бергамоту, лаванди - по 3 краплі і герані - 2 краплі. Для гарячої інгаляції необхідну кількість оливи капають в посудину з гарячою водою, накриваються рушником на 3-7 хвилин і дихають парою з аромамаслами. Особливо зручний цей спосіб для лікування дітей. Якщо є аромалампи, дана кількість масел (на 15 кв.м) наливають в аромакурільницю, попередньо наповнену теплою водою, знизу запалюють свічку. Процедура триває 1-3 години при закритих вікнах і дверях.

 

 

Для полоскання горла розчиняють оливу чайного дерева – 6 крапель на склянку теплої води.