MENU

 
 

Порушення мозкового кровообігу

 

Гіпертонія і атеросклероз – дві основні причини, що призводять до порушення мозкового кровообігу.

Саме через них розвивається параліч, падає зір, втрачається координація, порушується рух, виникає інсульт. Хронічні судинні захворювання мозку називаються дисциркуляторною енцефалопатією.

Її симптоми розвиваються повільно і не завжди помітні не тільки оточуючим. Часто і сам хворий не надає їм особливого значення. Подумаєш, став забудькуватий. І книги якісь трапляються нецікаві. Важко освоїти нову комп'ютерну програму – так вони ж тепер тільки для «просунутої» молоді ...

Так людина виправдовує сама себе, не намагаючись зрозуміти, звідки неуважність і зниження інтересу, адже працездатність ще на рівні. А рівень цей часто підтримується за рахунок попереднього досвіду.

Коли людині стає важко виконувати і звичні службові обов'язки, вже пора бити в усі дзвони: якщо ураження кровоносних судин мозку не лікувати, прийде час незворотних наслідків. А закінчиться все передчасним зниженням інтелекту, який може швидко прогресувати, аж до стану безпорадності.

Інший наслідок хронічного судинного захворювання мозку – порушення рухової активності і перш за все ходьби. Дрібочуча і човгаюча хода – зовсім не прерогатива старечого віку.

Вона може з'явитися і у людини досить молодої, якщо порушено мозковий кровообіг. На болі в ногах він не скаржиться, паралічу кінцівок немає, рівновага скорочується, а от хода видає діагноз.

Причина найчастіше в тому, що при підвищеному артеріальному тиску склерозуються дрібні артерії, при цьому порушується нормальне кровопостачання різних відділів мозку.

Куріння, ожиріння, підвищений рівень холестерину в крові – фактори ризику. Позбавлятися від них треба вчасно.

 

Цілюща суміш

Для зміцнення судин, відновлення пам'яті, відновлення мозкового кровообігу, підвищення імунітету.

 

Подрібнити 500 гр. журавлини (можна мороженої), змішати з 350 гр. гарного меду, додати 1 невеликий (приблизно 150 гр.) корінь хрону дрібно натертого. Все збити міксером, розлити по банках і поставити в холодильник.

 

Приймати 3 рази на день після їжі, запиваючи гарячим чаєм, по 2-3 чайній ложці як десерт. Якщо любите посолодше і немає протипоказань, дозу меду при приготуванні суміші можна збільшити до 500 грамів.  

 

Барвінок для поліпшення кровообігу

Барвінок покращує артеріальний кровотік і мікроциркуляцію в судинах мозку, а також перешкоджає відкладенню атеросклеротичних бляшок в стінках судин, що також є важливим, особливо з віком.

Крім того, він активно рекомендується при хворобі Паркінсона, наслідках перенесених енцефалітів, головних болях і запамороченні.

Але барвінок не тільки антисклеротична та судинорозширювальна рослина, він має ще й ноотропну властивість, тобто покращує роботу головного мозку.

З барвінку в домашніх умовах можна приготувати краплі на спирту: 100 г подрібненої трави залити 1 л 70% -го спирту. Настоювати 20 днів в темному місці при кімнатній температурі.

Пити по 10 крапель вранці та вдень з 1/3 склянки води курсами по 5-6 місяців.

 

Можна використовувати готові краплі «Склеровіш», до складу яких входить барвінок і інші «мозкові» лікарські рослини.