MENU

 
 
 

Про печінку.

 

Печінку називають царицею всіх органів, всього у неї близько 300 функцій. Вона головний захисник організму. Якщо ви приймаєте багато ліків, зловживаєте алкоголем, гострою і жирною їжею, ваша печінка напевно ослаблена. При великій дозі прийнятих ліків саме вона приймає головний удар – знешкоджує отрути, в ній відбувається розщеплення молекул поживних речовин. Печінка виділяє жовч, яка збирається в жовчному міхурі і звідти виливається в тонкі кишки при надходженні їжі. У печінці відбувається накопичення крові, відкладаються поживні речовини і ін.

 

Певний психічний стан людини (напруженість, страх, поганий настрій) може звузити й затримати відтік жовчі з печінки, що викликає її застій. Вона накопичується в протоках печінки і всмоктується в кров, в результаті шкіра і білки очей забарвлюються в жовтий колір. Такі часті застої жовчі в печінці і жовчному міхурі призводять до утворення жовчних каменів.

 

Для очищення печінки можна використовувати тюбаж. Випити натщесерце маленькими ковтками склянку теплої мінеральної води з розведеним у ній медом (1 ч.ложка). 40 хвилин полежати з гарячою грілкою на правому боці. Якщо печінка починає "гарчати", значить все йде правильно.

 

Найкраще печінку оздоровлює кульбаба. Взяти 1 ч.ложку сушених коренів кульбаби на склянку води, кип'ятити хвилин 5 і додати молоко.

 

Печінку лікують кульбаба, чистотіл, шишки хмелю. 2 столові ложки суміші трав залити 1 л окропу і настояти півгодини. Остудити, процідити і пити по 1-2 склянки протягом дня. Курс прийому 5-7 днів.

 

Яка причина утворення каменів в жовчному міхурі? Операція не усуває причин їх утворення (після неї можливі ускладнення роботи підшлункової залози). На цей процес впливає робота паращитовидних залоз. Інша причина – ослаблення імунітету. Третя – стреси, розхитана нервова система. Причинами є і великі перерви в їжі, застій жовчі, сидячий спосіб життя, жирна їжа, погана вода.

 

Гарним жовчогінним засобом є сирий буряковий сік навпіл з лимонним. Стакан такої суміші очищає жовчні протоки.

 

Як жовчогінний засіб застосовують мед, оливкову олію і лимонний сік в рівних пропорціях перед сном.

 

При хронічному холециститі (запалення жовчного міхура) можна використовувати такий рецепт: 5 весняних листочків берези залити однією склянкою окропу на ніч, пити перед їжею 3 рази на день, кожен день додаючи по листочку. Так довести до 25 листків на склянку, потім почати знижувати їх кількість. Такий курс лікування повторити на наступний рік.

 

При захворюванні печінки корисно посидіти 2-3 рази на день спокійно, підібгавши під себе праву ногу. Така поза сприяє відтоку жовчі, допомагає розширенню жовчних проток. Вранці рекомендується випити склянку гарячої води.

 

При будь-якому отруєнні, яке "б'є" по печінці, потрібно заварити суміш таких трав: ромашка, звіробій і м'ята. Пити якомога більше.

 

Через захворювання печінки і жовчного міхура можуть з'являтися вугрі. В цьому випадку добре пити відвар календули. 1 ч.ложку на склянку окропу. Настояти, процідити. Пити по 1/3 склянки до їди 3 рази в день.

 

При захворюванні печінки може потемніти шкіра обличчя так, що її колір починає нагадувати загар. Рекомендується така вправа: покладіть праву руку трохи вище печінки, накрийте її лівою рукою і натискайте 10 разів по 3 секунди. Якщо при цьому з'являється біль – є порушення в роботі печінки. Вправа допомагає позбутися їх. Ви відчуєте прилив сил.

 

Якщо з'їдати 2 рази на день по 4 свіжих листочка подорожника, можна за 10 днів оздоровити печінку.

 

Печінка має вражаючу здатність відновлюватися, але до певних меж. Якщо вона у вас не дуже здорова - щадіть її. Дотримуйтеся дієти, відмовтеся від жирного, гострого, смаженого. Перевагу віддавайте кисломолочним продуктам, кашам, пісному і вареному м'ясу. До чаю замість булочок – підсушені хлібці і сухарі. Виключити алкоголь. Дуже добре допомагає мед – з'їдайте його по 1 ч.ложці вранці і ввечері, краще з теплим чаєм або яблучним соком.

 

Для профілактики раз в 2-3 місяці пийте чай з безсмертника, листя цикорію або плодів шипшини. Рослинні олії – соняшникова, оливкова і кукурудзяна (нерафінована). Копченості, шоколад, гриби, морозиво – обмежте. Дуже корисні салати з кропиви і листя кульбаби – траву обшпарити, дрібно нарізати і залити кефіром. Дуже добре споживати: кавуни, редьку, буряки, апельсини, чорнослив, яблучний сік, відварне і нежирне м'ясо і рибу, напівчерствий хліб.

 

Якщо в печінці і жовчному міхурі є камені, допомагає позбутися від них такий рецепт: 1 кг очищеного від шкірки буряка крупно нарізати. Залити водою на 3 см вище рівня буряка. Зварити буряк. Одержаний відвар пити 6 місяців по 0,5 склянки 2 рази на день.

 

Цироз печінки можна вилікувати за два тижні відваром цикорію (рецепт Рафаїла Слотіна). Квітучий цикорій збирається з серпня до глибокої осені. З верхньої третини стебла квітучого цикорію зібрати пучок гілочок діаметром приблизно 10 см. Розділити його на 2 частини. Половину цикорію заварити ввечері в 3-літровій банці окропу. Вкрити її, щоб повільно остигав.

 

Відвар пити 3 рази на день до їжі. На один прийом трохи менше півсклянки. Пити теплим, запиваючи молоком. Цього вистачить на тиждень. Потім заварити ту, що залишилася траву.  

 

Пиво руйнує печінку. Її переродження при постійному вживанні пива відбувається навіть швидше, ніж від міцного алкоголю. Всі міцні сорти пива - від 5 градусів і вище - "йорж", що є дуже небезпечним.