MENU

 
 

ТОЧКА ЗОРУ ДОКТОРА М'ЯСНИКОВА НА ЛІКИ

 

Безладний продаж лікарських засобів став уже звичною. Реклама медичних препаратів робить свою справу, тому дуже часто люди купують в аптеці черговий гарант здоров'я, навіть не підозрюючи, що ці ліки абсолютно нічого не лікують. Медицина стала комерційною, користуючись шансом нажитися на людях, які мріють бути здоровими, красивими і жити якомога довше.

Ця мрія цілком природна і зрозуміла, але підходити до її виконання треба зовсім з іншого боку, вважає доктор Мясников.

 

Правда про ліки

Олександр М'ясников, екс-головлікар Кремлівської лікарні, став відомий завдяки своїм численним виступам на радіо і телебаченні. Його книга «Як жити довше 50 років» розвіює всі ілюзії з приводу різних ліків: як би не було сумно це визнавати, здоров'я не виправиш одними таблетками.

Деякі препарати навіть шкідливі, деякі - не мають ніякого лікувального дії, зате коштують досить дорого. Медичні препарати – це бізнес! Варто пам'ятати про це всім, хто йде на прийом до лікаря або робить черговий набіг на аптеку.

Особливу увагу в своїй книзі доктор приділяє імуномодуляторам, які стали зараз надзвичайно модними. Ліки, які зміцнюють імунітет - це міф. Якби вони працювали, хворих на СНІД людей вже давно б вилікували. Потрібно мудро підходити до будь-яких медичних досліджень – витратити зайві гроші краще на здорове харчування або заняття спортом, а ось перевіряти рівень свого імунітету – це маячня.

Доктор Мясников підкуповує своєю чесністю, він – рідкісний приклад лікаря, який з повагою ставиться до клятви Гіппократа. Як підняти імунітет? За допомогою препаратів – ніяк! Тільки здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок і продуктів харчування, загартовування і зменшення загального рівня стресу можуть створити диво – активізувати захисні сили організму. Ні укол, ні таблетка цього зробити не можуть!

Окрема тема – вегето-судинна дистонія. Цей діагноз люблять ставити всім підряд, адже він покриває дуже багато поширених симптомів: прискорене серцебиття, холодні руки, запаморочення, головний біль, безсоння ...

Це тривожні показники, які можуть свідчити про серйозні хвороби. Лікар не має права ставити такий простий діагноз і сподіватися, що всі порушення в роботі організму зникнуть самі. Так само лікар не повинен призначати поширені антидепресанти без вагомої на те причини – торгівля ними переходить усі допустимі межі. Жахливо розуміти, що знайти фахівця, не зацікавленого в тому, щоб нажитися на чужому горі, досить-таки складно ...

Якщо у тебе є знайомий тямущий лікар - цінуй його, не втрачай з ним зв'язку. Чесність і порядність - незамінні якості для лікаря! Тільки така людина буде лікувати тебе, а не твій гаманець.

Розкажи про цю статтю всім, адже кожен з нас - потенційний пацієнт.